آخرین رخدادهای انتخاباتی در دو جناح اصولگرایان و اصلاح طلبان؛
سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان گفت: از دیگر نامزدهای اصولگرایی که در لیست ائتلاف نیستند، می‌خواهیم تا برای حفظ وحدت به نفع لیست واحد تهران انصراف دهند.
کد خبر: ۱۸۱۷۹۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۲ 15 February 2016
مصاحبه اختصاصی سایت خبری و تحلیلی تابناک آذربایجان غربی با سرپرست مرکز علمی-کاربردی دانشگاه صنعتی ارومیه

جریان اصلاح طلب که در گذشته نگرانی های زیادی در تهیه لیست های خود داشت، توانسته است در روزهای اخیر به جمع بندی های مشخص تری برسد، اصول گرایان نیز با ارائه لیست واحد منتظر شروع زمان تبلیغات انتخاباتی هستند تا فعالیت های خود را گسترش دهند.

به گزارش تابناک، با امضای میثاق نامه اصلاح طلبان توسط علی مطهری به نظر می رسد که این جریان تصمیم خود را برای ائتلاف با گروه های معتدل اصول گرا و همچنین برخی اعتدال گرایان طرفدار دولت گرفته است، وجود افرادی مانند کاظم جلالی به عنوان رئیس فراکسیون اکثریت مجلس وعوض حیدرپور درلیست نهایی اصلاح طلبان دور از انتظار نیست.

اما در سوی دیگر، اصول گرایان در جلسه ای با حضور آیت الله موحد کرمانی توافق کرده اند که افراد خارج از لیست واحد اصول گرایان از کانیداتوری مجلس استعفا دهند، هر چند که ادعاهایی مبنی برا ارئه لیست های دیگری از سوی افراد جا مانده از لیست اصول گرایان به گوش می رسد اما امکان موفقیت این طرح دور از ذهن به نظر می رسد.


اصول گرایان:


لیست ائتلاف اصولگرایان فارس نهایی شد

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان استان فارس، اسامی لیست نهایی شیراز برای انتخابات مجلس دهم را اعلام کرد.
مجید فروردین، گفت: به‌دنبال نهایی شدن رایزنی‌ها، لیست اصولگرایان برای انتخابات مجلس دهم، در شیراز نهایی شده است.

فروردین گفت: ائتلاف اصولگرایان در شیراز به ترتیب آقایان سید احمدرضا دستغیب، فریدون عباسی، جعفر قادری و حسین نجابت را به‌عنوان چهارگزینه خود در لیست قرار داده است. 

اسامی کاندیداهای اصولگرایان در شش حوزه انتخابیه استان کرمان

سخنگوی شورای اصولگرایان استان کرمان گفت: با برگزاری جلسات متعدد با شورای اصولگرایان در شش حوزه انتخابیه کاندیداهای اصولگرایان استان قطعی و اعلام شدند.

محمد تکلوزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، با اعلام این خبر اظهار کرد:

در حوزه انتخابیه بافت، ارزوئیه و رابر "حمدالله منظری توکلی "، در حوزه بم، ریگان، فهرج و نرماشیر حجت الاسلام"موسی عضنفرآبادی"، در حوزه زرند و کوهبنان "حسن رحمانی"، در حوزه کرمان و راور آقایان"محمدمهدی زاهدی" و "محمدرضا پورابراهیمی" و در حوزه انتخابیه شهرستان شهربابک "حسین فتاحی" به صورت قطعی و اعلام شدند .

تکلوزاده تصریح کرد: کاندیداهای ائتلاف اصولگرایان در سه حوزه باقیمانده سیرجان و بردسیر، جیرفت و عنبرآباد و همچنین حوزه انتخابیه کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، رودبار جنوب و فاریاب نیز تا چهارشنبه هفته جاری اعلام خواهند شد. 

واکنش اصولگرایان اصفهان به انشعاب جدید

ابوالفضل قربانی، رییس ستاد انتخابات مجمع اصول گرایان استان اصفهان با غیر قابل توجیه خواندن تشکیل ائتلاف‌های خلق الساعه با نام و عنوان اصول گرایی اظهار کرد: ائتلاف‌هایی از این دست نه تنها لیست محسوب نمی‌شوند بلکه کارکرد لحظه ای و انتخابتی نیز دارند؛ باید از انجام چنین حرکاتی در مجموعه اصول گرایی پرهیز شود .هیچ اطلاعی از این ائتلاف، تعداد و اسامی نامزدهای این ائتلاف ندارد و همه این اطلاعات حدس و گمان رسانه ای است، در واکنش به تأیید تأسیس این ائتلاف توسط حجت الاسلام و المسلمین موسوی لارگانی گفت: بدون شک هر چه تعداد کاندیدا بیشتر باشد تعداد آرای اصول گرایان و شانس آن‌ها نیز به مراتب کاهش خواهد یافت . تا این لحظه بیش از 10 نامزد اصول گرا در سطح شهر و استان اصفهان کناره گیری خود از ادامه رقابت‌های انتخاباتی را اعلام کرده‌اند؛ در هر حال چنین حرکت‌هایی قابل دفاع یا توجیه نیستند و به زیان جریان اصول گرایی تمام خواهند شد.شورای همگرایی، اصول ائتلاف را رعایت نکرد

دبیرکل جمعیت حامیان انقلاب اسلامی گفت: فرمول ما در انتخابات، لیست ائتلاف اصولگرایان منهای پایداری است.

علی کیهانیان با اشاره به ترکیب فهرست نهایی شورای ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: پس ازعدم رعایت اصول ائتلاف از سوی طراحان شورای همگرایی اصولگرایان بر آن شدیم تا وظیفه شرعی و قانونی خود را بعنوان یک حزب اصول گرا که خود را یارو ملت و حاکمیت می‌داند ادا کنیم.

وی ادامه داد: افراد و گروه‌های زیادی از اقشار مردم جهت معرفی افراد اصلح و مومن به ما مراجعه می کنند لذا برخود وظیفه و تکلیف می دانیم که نسبت به تشخیص و تعیین آنان و معرفی به مردم اقدام کنیم.

دبیرکل جمعیت حامیان انقلاب اسلامی تاکید کرد: بر همین اساس لیست ائنلاف اصولگرایان منهای پایداری و به علاوه چهره های علمی و صنفی وظیفه گرا لیست جمعیت حامیان انقلاب اسلامی خواهد بود. 

شهاب‌الدین صدر:انصراف نداده‌ام

به گزارش ایلنا، متن بیانیه سید شهاب‌الدین صدر به شرح زیر است:احتراما به استحضار می‌رساند، در چند روز اخیر، شایعاتی مبنی بر «ارائه لیست موازی با شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان» یا «اعلام انصراف از کاندیداتوری»، سید شهاب الدین صدر نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای منتشر شده است. در ادامه این بیانیه آمده است که سی شهاب‌الدین صدر  به صورت مستقل و در چارچوب قوانین و مقررات قانونی و اخلاقی به فعالیت‌های انتخاباتی خویش ادامه خواهد داد.

لیست جبهه متحد اصولگرایان شیراز اعلام شد

سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان فارس از آماده شدن لیست جبهه متحد در شیراز خبرداد.مجید فروردین در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: در پی هم اندیشی و جلسات برگزار شده لیست جبهه متحد اصولگرایان برای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شیراز مشخص شده است.وی افزود: بر این اساس جعفر قادری، فریدون عباسی، حسین نجابت و احمدرضا دستغیب  برای لیست مذکور انتخاب شده اند.

لیست کاندیداهای اصولگرای مازندران نهایی شد


محمدعلی مینایی‌فر مسئول شورای اجرایی اصولگرایان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری از نهایی شدن لیست کاندیداهای انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی خبر داد و اظهار کرد: فعالیت 6 ماهه اصولگرایان در حمایت و قرار دادن کاندیداهای مورد نظر این حزب در لیست نهایی به شهر زیر است:

 حوزه انتخابیه ساری و میاندورود: منصورعلی زارعی و سید باقر پیشنمازی

حوزه انتخابیه بابل: حجت‌الاسلام علی اکبر ناصری و عابدین مومنی

  حوزه انتخابیه نور و محمودآباد: عبدالوحید فیاضی

حوزه انتخابیه نکا: بهشهر و گلوگاه احمدعلی مقیمی

 حوزه انتخابیه رامسر، تنکابن و عباس آباد: غلامرضا مشایخ

حوزه انتخابیه نوشهر و چالوس: سیدهاشم فاطمی

حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار: ولی‌الله نانواکناری

حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار: سیدعلی ادیانی و کمال علیپور 

حوزه انتخابیه آمل: مهدی کاظمی‌دینان


هیچ قرابتی با لیست انتخاباتی «صدای ملت» ندارم


وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به شایعه قرار گرفتن نامش در لیست انتخاباتی صدای ملت برای حوزه تهران گفت: حوزه انتخاباتی خود را به حوزه رفسنجان تغییر داده‌ام و فردی که در این لیست قرار دارد فقط تشابه اسمی با بنده دارد.سید محمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری فارس، با اشاره به شایعه قرار گرفتن نامش در فهرست صدای ملت از جریان های نزدیک به علی مطهری برای حوزه انتخابیه تهران، گفت: بنده حوزه انتخابیه ام با از تهران به رفسنجان تغییر داده ام.وی تاکید کرد: من هیچ نوع قرابت فکری با لیست منتسب به آقای مطهری ندارم و فردی که هم نام بنده در لیست حضور دارد فرد دیگری است که تشابه اسمی با بنده دارد و پیش از این در زمان دولت اصلاحات سفیر بوده است.وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: بنده در حمایت از لیست ائتلاف اصولگرایان حوزه انتخابیه خود را به حوزه رفسنجان تغییر دادم.


معرفی برخی کاندیداهای منتخب اصولگرایان در استان کهگیلویه‌و بویراحمد

دبیر حزب موتلفه اسلامی کهگیلویه‌و بویراحمد گفت: احزاب و رسانه‌ها باید وظیفه نمایندگان مجلس را برای مردم تبیین کنند.علی‌محمد دانشی در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: وحدت اصولگرایان استان کهگیلویه ‌و بویراحمد مطلوب است.وی با اشاره به وجود افراد توانمند فراوان در جبهه اصولگرایی استان بیان کرد: اصولگرایان بویراحمد و دنا در یک ساز و کار مناسب به این نتیجه رسیدند که در انتخابات پیش‌رو در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا از "ستار هدایت‌خواه" نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی حمایت کنند.این عضو مجمع اصولگرایان کهگیلویه‌و بویراحمد خاطرنشان کرد: انتخاب "ستار هدایت‌خواه" به عنوان گزینه نهایی داوطلبان در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، در سطح کشور نیز مورد موافقت اصولگرایان قرار گرفت.دانشی تصریح کرد: در حوزه انتخابیه گچساران و باشت نیز اعضای تشکل‌ها و شخصیت‌های اصولگرا در مورد "علی پولادی وندا "کاندیدای موردنظر خود به توافق رسیده اند.وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه کهگیلویه، لنده، بهمئی و چرام نیز به علت حضور همزمان چند نفر از اصولگرایان در صحنه انتخابات، مراحل رایزنی برای انتخاب یک کاندیدای واحد در حال انجام است که امیدواریم در روزهای آینده به نتیجه مطلوبی برسیم.

تابع تصمیمات شورای ائتلاف اصولگرایان خواهیم بود

 حمیدرضا حاجی بابایی سخنگوی جبهه یکتا اعلام کرد: بنده به عنوان عضوی از جبهه یکتا در شورای ائتلاف اصولگرایان عضویت دارم و طبق مصوبه این شورا نیز ملاک عمل تصمیم نهایی شورای عالی ائتلاف اصولگرایان قرار گرفته است و در نتیجه ما نیز از تصمیمات شورای ائتلاف حمایت کرده و لیست جداگانه‌ای ارائه نخواهیم کرد.

لیست ۲۰ نفره صدای ملت در تهران اعلام شد

فهرست ۲۰ نفره «صدای ملت» برای حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس اعلام شد.

فهرست بیست نفره صدای ملت با حضور علی مطهری در صدر این لیست تعیین شد. این فهرست به شرح زیر است:

۱. علی مطهری

۲. حسن سبحانی

۳. کاظم جلالی

۴. حسن غفوری فرد

۵. علیرضا محجوب

۶. بهروز نعمتی

۷. الیاس حضرتی

۸. محمد خوش‌چهره

۹. سهیلا جلودارزاده

۱۰. مصطفی کواکبیان

۱۱. حجت‌الاسلام محمد صالحی‌منش

۱۲. محمدعلی وکیلی

۱۳. حسین شیخ الاسلام

۱۴. محمدرضا دشتی اردکانی

۱۵. حسن بیادی

۱۶. پروانه مافی

۱۷. محمود صادقی

۱۸. محمدرضا علایی

۱۹. محسن عابدینی‌پور

۲۰. سیدمحمد حسین
درخواست ائتلاف اصولگرایان از کاندیداهای خارج از لیست

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان گفت: از دیگر نامزدهای اصولگرایی که در لیست ائتلاف نیستند، می‌خواهیم تا برای حفظ وحدت به نفع لیست واحد تهران انصراف دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، غلامعلی حدادعادل با اشاره به برگزاری دهمین جلسه شورای ائتلاف اصولگرایان گفت: دهمین جلسه شورای ائتلاف امشب به ریاست آیت‌الله موحدی کرمانی برگزار شد و در این جلسه ضمن تایید مجدد فهرست واحد اصولگرایان و نیز تشکر از کسانی که با درک شرایط موجود انصراف دادند، از دیگر نامزدهای اصولگرایی که در لیست نیستند، خواسته شد تا برای حفظ وحدت به نفع لیست واحد تهران انصراف دهند.

اعلام انصراف 2 کاندیدای مجلس دهم در شیراز

فرماندار شیراز گفت: 2 نفر از کاندیداهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شیراز، انصراف خود را اعلام کردند. به گزارش ایسنا، حیدر عالیشوندی عصر یکشنبه 25 بهمن به خبرنگاران گفت: تاکنون 5 کاندیدای تائید صلاحیت شده در شیراز درخواست تغییر حوزه انتخابیه خود را ارائه داده‌اند. 

وی افزود: همچنین مقرر شد در شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها که شوراهای اصولگرایان بر اساس معیارها و ضوابط موردنظر به وحدت رسیده‌اند، اسامی خود را به تهران اعلام کنند تا پس از تایید نهایی به عنوان نامزد ائتلاف معرفی شوند.

حدادعادل ادامه داد: در این جلسه برنامه‌های مربوط به هفته تبلیغات مطرح و تصویب شد و نیز گزارشی از جلسات هماهنگی که میان نامزدهای لیست واحد برگزار شده بود هم به اطلاع اعضا رسید. 

اصلاح طلبان:

ارائه لیست مشترک اصلاح طلبان و اعتدال توسعه در سراسر کشور

سید حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان در گفتگو با جماران گفت: لیست انتخاباتی اصلاح طلبان با حامیان دولت در قالب حزب اعتدال و توسعه برای حوزه انتخابیه تهران و سایر حوزه های کشور یکسان می باشد و به عبارتی همان سازوکار ائتلافی که باعث پیروزی اصلاح طلبان در 24 خرداد 92 شد در انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش روی ماست.  به این منظور سازمان و چتری برای ارائه این لیست مشترک توسط اصلاح طلبان و حامیان دولت با عنوان (گام دوم) پیش بینی شده است. نام دکتر علی مطهری به عنوان یک استثنا در لیست اصلاح طلبان گنجانده شده؛ زیرا ما معتقدیم دکتر مطهری علاوه بر صلاحیت ذاتی خویش و برخوردار بودن از نسب با استاد علامه مطهری که هر کدام در جای خود ارزشمند است، بر اساس ارزیابی های صورت گرفته امتیاز بالایی به دست می آورد.

 ائتلاف پرشکیان با بعضی از چهره های اصولگرا در تبریز

بر اساس شنیده ها؛ مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با همراهی کاندیداهای اصولگرای تبریز قصد ایجاد ائتلافی جدید را دارند. پزشکیان با همراهی محمد حسین فرهنگی کاندیدای مورد حمایت اصولگرایان و جبهه پایداری و علیرضا منادی دیگر نماینده تبریز در مجلس احتمالا فردا خبر ائتلاف خود را رسانه ای کنند. لازم به ذکر است که این نماینده اصلاح طلب بخاطر عدم  حمایت شورای هماهنگی اصلاح طلبان تبریز از کاندیداهایی که به اصولگرایی مشهور هستند، مصاحبه ای نیز با تابناک انجام داده است و از عدم قبول این لیست خبر داده است.

احتمالا اعضای لیست  مورد حمایت پزشکیان به شرح زیر خواهند بود:مسعود پزشکیان، محمدحسین فرهنگی، علیرضا منادی، حسن فدایی، رضا پاشایی


مطهری در لیست اصلاح‌طلبان حضور دارد

دبیرکل حزب اراده ملت ایران (حاما) اظهار کرد: به دلیل مواضع شفاف و روشن مطهری، او در لیست اصلاح‌طلبان حضور دارد.احمد حکیمی پور، با اشاره به برگزاری جلسات مختلف اصلاح‌طلبان برای تعیین لیست نهایی کاندیداهای انتخابات مجلس، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی و با توجه به ضرباتی که اصلاح‌طلبان از افراد غیرتشکیلاتی و بدون سبقه اصلاح‌طلبی خورده‌اند، تمام تأکیدمان بر اصالت لیست نهایی است.

وی با بیان اینکه معتقدیم ضمن حفظ وحدت باید با حامیان دولت به لیست مشترکی برسیم، اظهار کرد: در شورای ائتلاف اصلاح‌طلبان بر مرزهایی که اصول اساسی اصلاح‌طلبان بر مبنای آنها تبیین شده است، تأکید داریم. 

انتقاد پزشکیان از ترکیب لیست اصلاح طلبان در تبریز

 مسعود پزشکیان در گفتگویی در پاسخ به این که آیا از لیست اصلاح طلبان برای تبریز و سر لیستی خودتان راضی هستید یا نه جواب داد: تیمی برای رصد افرادی که پایه رای خوبی دارند و نزدیک به جریان فکری من هستند را تشکیل داده ایم تا یک تیم و ائتلاف خوبی را برای ورود به مجلس ترتیب بدهیم.  من حتی بعضی از افراد این لیست را دقیق نمی شناسم. اعضای لیست اصلاح طلبان تبریز را قبول ندارم.


معرفی کاندیدای اصلاح‌طلبان استان ایلام

محمدتقی ساغری رییس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استان ایلام گفت: «دکتر جلال میرزایی» دانش آموخته علوم سیاسی از دانشگاه تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان را به عنوان نامزد مورد حمایت اصلاح‌طلبان استان به مردم شریف استان معرفی می‌کنیم.
مصاحبه اختصاصی سایت خبری و تحلیلی تابناک آذربایجان غربی با سرپرست مرکز علمی-کاربردی دانشگاه صنعتی ارومیه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار