نماینده، ولی فقیه در آذربایجان غربی:
نماینده، ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به حضور پرشور و میلیونی مسلمانان جهان در پیاده روی امسال اربعین گفت: این پیاده روی عظیم، قدرت اسلام و مسلمین را به دنیا نشان داد.
کد خبر: ۱۱۲۵۳۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۶ 08 September 2023

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه افزود: عدم انتشار و سانسور رسانه‌ای حرکت عظیم پیاده روی مسلمانان در اربعین بیانگر هراس دشمنان از این حرکت میلیونی است.

وی اظهار کرد: این حرکت یک اعلام سیاسی اجتماعی از طرف شیعیان است هر چند که جوامع غربی آن را منتشر نمی‌کنند.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه مرز تمرچین برای دومین سال متوالی پذیرای زائران اربعین بوده‌است، اضافه کرد: شاید کاستی هایی در این مرز بوده ولی سعی می‌شود تا به تدریج این نواقص جبران شود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب ادامه داد: طبق فرمایش معظم به لازم است در مسیر حاکمیتی دین مستحکم بود تا دین خدانیز مستحکم تر شود.

وی با اشاره به اهمیت روز ۱۷ شهریور در تاریخ انقلاب اسلامی گفت: جنایات رژیم طاغوت در این روز که منجر به شهادت مردم ایران شد، فراموش نمی‌شود و یاد شهدای این روز ماندگار است.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اقدام اخیر وزیر آموز ش و پرورش فرانسه اضافه کرد: ممنوعیت پوشیدن لباس بلند برای دختران دانش اموز در کشوری اعمال می شود که خود را مهد آزادی می داند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: آنان به قدری ظالم هستند که اجازه نمی‌دهند دختران مسلمان پوشش خودشان را آزادانه انتخاب کنند.

وی با اشاره به ۲۷ صفر روز وقف بیان کرد: مسلمانان بهتر است که بخشی از اموال خود رابرای آخرت و کارهای خیر وقف کنند.

برچسب ها: ارومیه
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار