مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی گفت: به مناسبت هفته هلال احمر، کاروان سلامت با حضور در روستاهای محروم به مردم این منطقه خدمات بشردوستانه مبتنی بر سلامت ارائه کرد.
کد خبر: ۱۱۰۳۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۰ 05 May 2023

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، حمید محبوبی با تاکید بر آماده‌باش بودن شبانه روزی امدادگران جمعیت هلال احمر اظهار کرد: نیروهای امدادی و جوانان همیشه در نقاط شهری و روستایی آماده ارائه خدمت به مردم نیازمند منطقه هستند.

وی افزود: هم اکنون نیز نیروهای امدادی، جوانان، نجاتگران و پزشکان داوطلب هلال احمر شهرستان تکاب در قالب کاروان سلامت مهمان مردم روستای کم برخوردار تمای از توابع این شهرستان هستند.

محبوبی با بیان اینکه در طول این هفته نیروهای هلال احمر ‌در اکثر ‌روستاهای دور افتاده حضور خواهند داشت، ادامه داد: جوانان هلال احمر با حضور در یکی از روستاهای دور افتاده هر شهرستان عملیات امدادی، بهداشتی و ‌سلامتی ارائه می‌دهند.

وی یادآور شد: تا این لحظه یکی از روستاهای محروم شهرستان‌های تکاب، سردشت و پیرانشهر میزبان جوانان امدادگر هلال احمر هستند و این کاروان تا پایان هفته به یک روستای محروم در همه شهرستان‌های استان سفر خواهند کرد.

محبوبی با بیان اینکه کاروان سلامت با هدف کاهش آلام بشری و ارائه خدمات بشر دوستانه در روستاهای دور افتاده و کم برخوردار حضور می‌یابد، گفت: اکنون امدادگران، نجاتگران و پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان تکاب در حسینیه روستای کم برخوردار تمای مستقر هستند.

وی تاکید کرد: این کاروان سلامت برخوردار از توان پزشک عمومی، پرستار، دندانپزشکی، ماما و متخصص زنان و زایمان، روانشناس و داروخانه سیار است که تمامی خدمات پزشکی اعم از ویزیت، مشاوره پزشکی، کنترل فشار خون و کنترل وزن به صورت رایگان در اختیار جمعیت از روستاییان مناطق کم برخوردار قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه پزشکان کاروان سلامت تمامی بیماران منطقه را ویزیت می‌کنند، افزود: داروهای تجویز شده توسط پزشکان داوطلب نیز به صورت رایگان در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یادآور شد: در کاروان سلامت، امدادگران و نجاتگران جمعیت فضای مناسب را برای کودکان روستا ها فراهم می‌کنند تا ضمن فراگیری کمک‌های اولیه با اهداف جمعیت هلال احمر نیز آشنا شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار