همزمان با هفته دولت ۶۴ پروژه عمرانی ، اقتصادی و تولیدی با اشتغال زایی برای ۹۷۵ نفر در بخش کشاورزی آذربایجان غربی افتتاح می شود.
کد خبر: ۱۰۶۴۱۱۸
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۳ 27 August 2022

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : همزمان با گرامیداشت هفته دولت ، ۶۴ پروژه عمرانی اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی استان با اعتباری بالغ بر ۱۹۳۵ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

 اکبر کرامتی گفت: با اجرای این طرح‌ها برای ۹۷۵ نفر به صورت مستقیم در بخش کشاورزی اشتغالزایی می شود.

 کرامتی افزود: تعداد ۵ پروژه از مجموع ۶۴ پروژه قابل افتتاح بخش کشاورزی استان، در زیر بخش معاونت بهبود تولیدات گیاهی با اعتبار بالغ بر ۷۳ میلیارد ريال، با تعداد ۳۴ اشتغال پایدار، ۳۲ تثبیت اشتغال و بهره مندی ۳۸ خانوار آماده بهره برداری شده است. 

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: تعداد ۶ پروژه از مجموع پروژه های قابل افتتاح بخش کشاورزی استان، در زیر بخش معاونت بهبود تولیدات دامی با اعتباری بالغ بر ۹۷۹ میلیارد ريال، با تعداد ۷۲ اشتغال پایدار و ۳۸ خانوار بهره بردار آماده افتتاح شده است.

کرامتی با اشاره به اهمیت اجرای طرحهای آب و خاک و نقش آن در مدیریت مصرف بهینه آب کشاورزی، تصریح کرد: تعداد ۳۷ پروژه از مجموع ۶۴ پروژه قابل افتتاح بخش کشاورزی استان، در بخش مدیریت آب و خاک و امور فنی مهندسی با اعتبار بالغ بر ۳۴۹ میلیارد ريال، با تعداد ۵۵۶ اشتغال پایدار، ۹۰۹ مورد تثبیت اشتغال و ۱۰۹۱ خانوار بهره بردار نیز در این ایام بدست مسولان استانی و شهرستانی افنتاح می شود.

  وی تاکید کرد: این طرح ها شامل ۱۶ طرح انواع سیستم های نوین آبیاری با ظرفیت ۸۶۵ هکتار، ۴ طرح انتقال آب با لوله به طول ۶۲۲۴ متر، سه طرح احداث، مرمت و بازسازی استخر ذخیره آب با ظرفیت هزار مترمکعب ، ۷ رشته مرمت و لایروبی و بازسای قنات، ۷ طرح احداث و پوشش بتنی و سنگی کانال به طول ۲۷۵۹ متر در سطح استان است. 

کرامتی گفت : تعداد یازده پروژه نیز با اعتبار بالغ بر ۳۶۲ میلیارد ريال، با تعداد ۲۸۱ اشتغال پایدار، ۲۳۸ تثبیت اشتغال و بهره مندی ۱۳۹۲خانوار نیز در بخش منابع طبیعی و امور آبخیز داری در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

 وی افزود: این طرح ها شامل عملیات آبخیزداری با ظرفیت ۱۷۰۵۴مترمکعب در شهرستان های پلدشت، سردشت، چالدران، ارومیه،مهاباد، شاهین دژ، پیرانشهر، چالدران، مهاباد، اشنویه است.

 وی ادامه داد: این طرح ها نیز شامل ۹۱ واحد تولید انواع کود آلی،  دو واحد بسته بندی حبوبات و غلات، یک واحد بسته بندی تخم مرغ و تخم بلدرچین، یک واحد فرآوری میوه و سبزیجات درشهرستان های مهاباد، تکاب و ارومیه است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار