استاندار آذربایجان‌غربی گفت: با احصای موانع، فرآیند سرمایه‌گذاری در استان تسریع می شود.
کد خبر: ۱۰۶۰۱۶۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۶ 04 August 2022

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان روز پنجشنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان‌غربی  افزود: سرمایه گذاری راهکار برون رفت استان از مشکلات بوده که با توجه به این اهمیت، مشکلات و موانع احصا خواهد شد.

وی اظهار کرد: با تداوم یکشنبه های حمایت از تولید و صنعت آذربایجان غربی در ۳۲ هفته و برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور دستگاههای متولی استان، به صورت مستمر پیگیر رفع مشکلات بخش خصوصی و واحدهای تولیدی هستیم.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر جذب سرمایه گذار در سطح ملی و از کشورهای همسایه، اضافه کرد: دستگاه‌های متولی با تامین زیرساخت ها و تخصیص خدماتی چون زمین و آب برای تسریع فرایند سرمایه گذاری، روند توسعه استان را تسهیل کنند.

معتمدیان تخصیص ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به استان در سفر اخیر رییس جمهور را پشتوانه خوبی برای سرمایه گذاری در آذربایجان غربی معرفی کرد.

او ادامه داد: مشکلات بخش خصوصی و واحدهای تولیدی را شناسایی و در سطح ملی پیگیری می کنیم تا با برنامه ریزی مدون، شاهد ارتقای شاخص های توسعه استان باشیم.

وی با تاکید بر برگزاری جلسات با پیش زمینه کارشناسی و خروجی مشخص، افزود: موانع توسعه صادرات استان شناسایی و برای رفع مشکلات حوزه هایی چون صادرات سیب، از هم اکنون برنامه ریزی لازم صورت بگیرد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین همراهی بخش خصوصی در احیای دریاچه ارومیه را ضروری دانست .

او تصریح کرد: نجات دریاچه ارومیه به همکاری مردم، نخبگان، دولت و بخش خصوصی در مواردی چون مدیریت منابع و مصرف آب و تغییر الگوی کشت وابسته است.

 
 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار