اجرای قانون عفاف و حجاب در مرحله اول در دستگاه‌های دولتی اجرا می شود.
کد خبر: ۱۰۵۰۳۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۷ 13 June 2022

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گفت:تشکیل ستاد «۲۱ تیر» برای اجرای قانون عفاف و حجاب اجرای مرحله اول طرح جامع عفاف و حجاب در ادرات و دستگاههای اجرایی است و مسئولیت قرارگاه اجرایی آن هم با عنوان «ستاد ۲۱ تیرماه» به ستاد امر به معروف و نهی از منکر ابلاغ شده است که مرحله اول اجرای قانون عفاف و حجاب از دستگاه‌های دولتی آغاز و در مراحل بعد همه جامعه را دربر می‌گیرد.

حجت الاسلام دلریش با بیان اینکه بعد از ابلاغ این قانون به ادارت لتزم الاجراست و هیچ توجیهی پذیرفته نیست و باید مسئولان هر نهاد اجرای آن را ابلاغ و بر آن نظارت کنند.

وی در خصوص فرایند نظارت بر قانون حجاب و عفافسخنگوی ستاد امر به معروف درباره نظارت بر اجرای قانون عفاف و حجاب گفت: بحث نظارت بر اجرای قانون به ستاد امر به معروف واگذار شده و بازرسان ما با حضور در نهاد‌ها و ادارات موضوع اجرای قانون یا عدم اجرای قانون را گزارش می‌دهند، همچنین در این راستا استفاده از گزارشات تشکل‌های مردمی عفاف و حجاب و شوراهای امر به معروف در دستگاه‌های اجرایی است که اجرای درست قانون را از طریق آنها هم پی‌گیری می‌کنیم درصورت عدم اجرای قانون مسئول آن نهاد تذکر می‌گیردو کارمند موظف هست که حجاب را طبق شاخصه‌ها رعایت کند در صورت توجه نکردن، مسئول مافوق کارمند تذکر می‌گیرد و کسر از حقوق و جریمه مالی و در نهایت پیگیری قانونی خواهد شد.

وی افزود فعلا مرحله اول اجرای قانون برای دستگاه‌های دولتی آغاز شده و در فاز‌های بعد برای دیگر اقشار جامعه هم اجرا می‌شود.وی افزود وضعیت فعلی عفاف و حجاب در استان مطلوب نیست و باید موضوع عفاف و حجاب هم مانند دیگر مشکلات جامعه در دستور کار مسیولان قرار گیرد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آ.غ هم از ادارات و دستگاههای اجرایی خواست در اجرای صحیح و مطلوب این طرح به وظایف شرعی و قانونی خود عمل کنند تا شاهد نهادینه شدن کامل  فرهنگ عفاف و حجاب در ادارات و دستگاههای اجرایی استان باشیم.

بخشایشی از این طرح بعنوان یک کار دینی نام بردو افزود برای بهبود وضعیت عفاف و حجاب در  دانشگاهها  کمیته کاری و یک کمیته کاری در دانشگاه علوم پزشکی و یک کمیته ی کاری در سازمان صمت تشکیل شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار