مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی از آغاز زاد آوری میشی های وحشی در جزایر پارک ملی دریاچه ارومیه خبر داد.
کد خبر: ۱۰۴۸۲۹۷
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۱ 01 June 2022

به گزارش  تابناک آذربایجان غربی، سعید شهند گفت : میش های ارمنی  پس از حدود  160 روز بارداری، در خرداد ماه به مناطق امن تر در داخل جزایر پارک ملی دریاچه ارومیه رفته و وضع حمل می کنند.

شهند افزود : وجود شرایط مناسب زیستی و امنیت خوب زیستگاهی باعث شده که اکثر زایمان ها در سالجاری بصورت دوقلو زایی باشد که بره ها بعد از تولد بلافاصله قدرت حرکت پیدا کرده و در حدود دو سالگی به بلوغ کامل می رسند .

وی ادامه داد : پارک ملی دریاچه ارومیه با داشتن تعداد ۱۰۲ جزیره بزرگ و کوچک از جمله زیستگاه های مهم  گونه های جانوری در کشور و منطقه محسوب شده که تعداد ۴ جزیره کبودان ، اشک، اسپیر و آرزو به مساحت مجموع ۶۵۰۰ هکتار از جمله زیستگاه مهم قوچ و میش ارمنی در کشور محسوب می گردد.

شهند با بیان اینکه علاوه بر قوچ و میش ارمنی سایر گونه های مهم جانوری نیز در این جزایر و دریاچه زیست می نمایند ، افزود: گوزن زرد ایرانی، پلنگ ایرانی ، شغال،  روباه و جرد ایرانی نیز از جمله گونه های مهم پستاندار ساکن این جزایر می باشند .

پارک ملی دریاچه ارومیه با مساحت ۵۰۰۰ کیلومتر مربع علاوه بر گونه های مهم پستاندار ، محل زیست و جوجه آوری گونه های مهم و شاخص پرندگان نیز بوده که از این بین می توان به فلامینگوی بزرگ، پلیکان سفید،  کفچه نوک، آنقوت،  تنجه و ... نیز اشاره کرد .

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار